QTC Magazyn Krótkofalowców

QTC Magazyn Krótkofalowców nr 11 (129) z 2002 roku
ŚWIAT BEZ RETUSZU.

18 października br. nastąpiło otwarcie wystawy pt. "Świat bez retuszu" w fotografii Sławomira Bułajewskiego, SP5QWJ. Zachęcamy do zwiedzenia tej bardzo ciekawej ekspozycji, która znajduje się w wilii Radogoszcz przy ulicy Sienkiewicza 31 w Grodzisku Mazowieckim. Autor jest świetnym fotografikiem, którego prace kilkakrotnie publikowane już były na łamach naszego Magazynu.

Warto jeszcze dodać, iż Sławomir Bułajewski, SP5QWJ jest członkiem Rady Programowej MK QTC i został wyróżniony dyplomem "Korespondent MK QTC".QTC Magazyn Krótkofalowców nr 6 (136) z 2003 roku
SKLEP Z BUTAMI I ... TRANSCIVERAMI.

Sławomir Bułajewski w lutym br. przebywał na Maderze i miał okazję do osobistego spotkania z mieszkającym na wyspie Porto Santo Antonim-CT3BY. Osobliwością tego spotkania jest to, że Antonio jest właścicielem miejscowego sklepu obuwniczego, ale sklep to nie byle jaki ! obok bowiem butów znajduje się w nim specjalna gablota z krótkofalarskimi przedmiotami takimi jak klucz do nadawania, słuchawki, mikrofon, zasilacz itp. Ale to nie wszystko! Na półce z butami zainstalowany jest transceiver, na którym Antonio robi od czasu do czasu QSO's. Przeważnie wtedy, gdy nie ma klientów albo podczas wizyt krótkofalowców w jego sklepie. CT3BY mieszka w pięknym i dużym domu, nad którym - jak na prawdziwego nadawcę przystało - góruje kilka wspaniałych anten kierunkowych.


Powrót do tekstów
Powrót na stronę główną